Smart Owls Reading Club

Trudno przecenić korzyści wynikające z czytania. W procesie nauki języka obcego przekłada się ono na lepszą zdolność koncentracji i szerszy zasób słownictwa. Pomaga opanować poprawną ortografię i utrwalać struktury gramatyczne języka. Wzbogaca też wyobraźnię i poszerza wiedzę ogólną dziecka. Z tego powodu – w dobie smartfonów i gier komputerowych oraz mało optymistycznych statystyk dotyczących czytelnictwa w Polsce – postawiliśmy właśnie na czytanie.

Smart Owls Reading Club to autorski projekt czytelniczy realizowany w Sokratesie od 2015 roku. W jego ramach zachęcamy uczniów naszej szkoły – czyli nasze ‘Smart Owls’ do regularnego czytania książek w języku obcym oraz organizujemy konkursy literackie i czytelnicze dla dzieci z rejonu Ursynowa. Dodatkowo udostępniamy zasoby naszej biblioteki mieszkańcom dzielnicy, którzy nie uczą się w naszej szkole i przekazujemy książki i publikacje dla dzieci do ursynowskich szkół. W ramach projektu przekazaliśmy dotąd szkołom kilka tysięcy książeczek dla dzieci i projekt będzie kontynuowany w latach 2016 – 17.

Aktualności

Konkurs literacki ‘Harley’s Adventures – Illustrated Book Competition for Young Writers’

Wiosną 2016 roku przeprowadziliśmy konkurs literacki Illustrated Book Competition for Young Writers’ a jego efektem jest opublikowana przez nas książka ‘Harley’s Adventures’, będąca zbiorem wybranych nagrodzonych i wyróżnionych prac literacko-plastycznych, przygotowanych przez dzieci. Gratulujemy autorom nagrodzonych i wyróżnionych prac oraz dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie i wykazali się nie tylko dobrą znajomością języka angielskiego, ale także sporą wiedzą kulturową i pomysłowością, za sprawą której historyjki są naprawdę bardzo ciekawe!

Dokonując oceny konkursowych prac byliśmy pod ogromnym wrażeniem dziecięcej kreatywności i poziomu merytorycznego wszystkich książeczek. Mamy nadzieję, że stworzone i zilustrowane przez dzieci historyjki zebrane w naszej publikacji będą inspiracją dla innych uczniów do czytania w języku angielskim – a może także do rozwijania własnej kreatywności i napisania własnej opowieści.

Honorowy patronat Burmistrza dzielnicy Ursynów

Z radością informujemy, że we wrześniu 2016 r nasz projekt czytelniczy Smart Owls Reading Club uzyskał honorowy patronat Burmistrza dzielnicy Ursynów. Jesteśmy z niego bardzo dumni i serdecznie dziękujemy władzom dzielnicy!

Charytatywny projekt czytelniczy – szlifuj swój angielski i pomóż innym dzieciom zdobyć wykształcenie!

W poniedziałek 24 października 2016 startujemy z charytatywnym projektem czytelniczym Smart Owls Reading Club.

Zawsze motywowaliśmy naszych uczniów do czytania (z całkiem niezłym skutkiem), a w tym roku postanowiliśmy dodatkowo zachęcić ich, by czytając pomagali innym dzieciom zdobyć wykształcenie.
Za każdą przeczytaną książeczkę i przygotowany na jej podstawie Book Report czytelnik otrzyma w sekretariacie naszej szkoły kupon wartości 10 groszy. Kupony będziemy zbierać do końca maja 2017 a ‘wyczytane’ w ten sposób fundusze zostaną przekazane na wsparcie fundacji New Life Mission, zapewniającej opiekę i wykształcenie ubogim dzieciom w Kenii. Fundacja zbiera środki na budowę nowej szkoły, zachęcamy więc wszystkich naszych Słuchaczy do czytania i dołożenia cegiełki do tego przedsięwzięcia. Informacje o działaniach Fundacji na stronie newlifemission.pl

Nowe książki w bibliotece szkolnej!

Nasza biblioteka wzbogaciła się właśnie o kilkaset nowych pozycji w każdym z oddziałów, będzie więc w czym wybierać! W planach na ten rok mamy także dalszą rozbudowę biblioteki dla dzieci i młodzieży w naszej szkole na Kabatach. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, nowa powiększona biblioteka zostanie oddana do dyspozycji słuchaczy już po przerwie świąteczno-noworocznej.