Kids Club – czyli angielski przez zabawę

Kids Club to sobotnie zajęcia dla przedszkolaków, dzięki którym Twoje dziecko polubi język angielski, a zarazem doskonały sposób na twórcze zagospodarowanie sobotniego przedpołudnia. Kids Club jest połączeniem nauki języka z kreatywnymi aktywnościami plastycznymi i muzycznymi oraz grami i zabawami pod opieką wykwalifikowanych anglistów specjalizujących się w pracy z dziećmi.

Jak wyglądają zajęcia?

Dzieci od pierwszych zajęć zostają otoczone językiem obcym – nauczyciel komunikuje się z nimi po angielsku i dzięki zastosowaniu odpowiednich metod pracy, nawet najbardziej nieśmiałe maluchy szybko przyswajają tzw. ‘Classroom language’ i wychodzą z każdego spotkania z zasobem nowego słownictwa, które potrafią zrozumieć i zastosować.
Spotkania odbywają się w małych grupach, co umożliwia indywidualny kontakt nauczyciela z każdym dzieckiem i ułatwia zaangażowanie każdego z nich w pracę na lekcji. Kładziemy przy tym duży nacisk na współpracę i pracę zespołową, które są znakomitą okazją, by maluchy próbowały porozumiewać się w języku angielskim.

Naszym priorytetem jest komunikacja, więc staramy się stworzyć przyjazne środowisko, w którym dzieci będą mogły ćwiczyć tę umiejętność. W czasie zajęć proponujemy im ciekawe formy pracy, np. gry i zabawy z wykorzystaniem bogatego wachlarza pomocy dydaktycznych – zarówno tradycyjnych jak i multimedialnych, przy jednoczesnym zapewnieniu dzieciom możliwości ruchu, który jest ich naturalną potrzebą. Poza tym śpiewamy, kolorujemy, wycinamy, odgrywamy scenki i organizujemy mini-konkursy, które dają dzieciom dużo frajdy – a wszystko to oczywiście po angielsku!
Na zajęciach wykorzystujemy podręcznik oraz materiały z innych źródeł, odpowiednio dobrane dla tej grupy wiekowej.
Każde spotkanie trwa 90 minut, ale dzięki dużej różnorodności stosowanych form pracy, czas mija naprawdę szybko!

Aby jak najlepiej wykorzystać czas zajęć, a maluchy jak najwięcej nauczyły się w ich trakcie, prosimy, aby wszystkie dzieci przychodziły na spotkania Kids Clubu po śniadaniu, gdyż nie przewidujemy przerwy śniadaniowej (dzieci mogą w czasie zajęć napić się wody, zapewnianej przez szkołę).

Serdecznie zapraszamy!