Nasi nauczyciele

Nasi nauczyciele

Dobry nauczyciel tworzy na zajęciach przyjazną atmosferę, motywuje uczniów do nauki oraz jest gwarancją skutecznego nauczania. Z tego względu bardzo starannie dobieramy kadrę dydaktyczną – zatrudniamy lektorów posiadających wysokie kwalifikacje zawodowe, odpowiednie doświadczenie i ciekawą osobowość – oraz traktujących pracę nauczyciela jako pasję.

Jedną z istotnych cech, które wyróżniają naszych nauczycieli jest umiejętność przygotowywania i prowadzenia zajęć w taki sposób, aby uczniowie autentycznie polubili naukę języka, traktowali go jako przydatne narzędzie komunikacji i samodzielnie poszerzali swą wiedzę językową poprzez kontakt z językiem poza szkołą.
Nasi nauczyciele zwykle współpracują z Sokratesem przez wiele lat – szkoła dba o ich rozwój zawodowy, zapewniając stałą opiekę metodyczną oraz organizując regularne szkolenia i warsztaty metodyczne.
Praca całego zespołu jest na bieżąco monitorowana przez metodyka szkoły i każdy lektor poddawany jest okresowej ewaluacji. Ponadto słuchacze kilka razy w roku oceniają swych nauczycieli w anonimowych ankietach.

Nasz zespół

Naszą szkołę tworzy kilkudziesięcioosobowy zespół sprawdzonych i doświadczonych nauczycieli. Poniżej prezentujemy sylwetki naszych metodyków oraz lektorów.

Dyrektor szkoły – Magdalena Rowecka

Ukończyła studia magisterskie w zakresie filologii angielskiej oraz filologii rosyjskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz liczne szkolenia i kursy metodyczne. Jest absolwentką programu International MBA Politechniki Warszawskiej oraz członkiem zarządu Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Jakości w Nauczaniu Języków Obcych. Pracowała w dużych międzynarodowych firmach oraz Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, a z Sokratesem jest związana od 2002 roku.

"Od samego początku zależało mi na zbudowaniu na Ursynowie dobrej i nowoczesnej szkoły, spełniającej najwyższe standardy w zakresie nauczania języków obcych. Szkoły, której filozofia zakłada uczenie się przez intensywny kontakt z żywym językiem, nacisk na komunikację, przyjazne i indywidualne podejście do każdego ucznia oraz rozwijanie potrzebnych dziś w świecie umiejętności. Z tego względu postawiliśmy sobie za cel uzyskanie certyfikatu PASE, który przyznawany jest instytucjom spełniającym rygorystyczne standardy jakości. Znak jakości PASE zobowiązuje i mobilizuje do nieustannego rozwoju. Inspekcje powtarzane są co kilka lat i podczas ostatniej, w maju 2016 roku, inspektorzy PASE zaliczyli nas do grona najlepszych szkół w Polsce, przyznając nam wynik 97/100 pkt.

Był to ogromny sukces, jednak najważniejszym powodem do dumy jest dla mnie stabilny zespół wyjątkowych nauczycieli, który udało nam się zbudować, oraz obserwowanie wyników osiąganych pod ich opieką przez naszych uczniów. W Sokratesie dorośli i dzieci skutecznie uczą się języków obcych oraz uzyskują budzące uznanie rezultaty. Statystycznie rzecz biorąc, ‘nasze’ dzieci, rozpoczynające naukę w Sokratesie około 6-7 roku życia, już w wieku 14-15 lat osiągają poziom matury rozszerzonej. Nasi uczniowie wyróżniają się w szkołach, do których uczęszczają, dostają się do dwujęzycznych szkół ponadpodstawowych, zostają laureatami konkursów kuratoryjnych oraz uzyskują międzynarodowe certyfikaty językowe. A przede wszystkim zdobywają praktyczne umiejętności, które otworzą im w życiu wiele drzwi. Myślę, że udało nam się zbudować przyjazną i skuteczną szkołę, która potrafi inspirować uczniów, by odkrywali w sobie pasję do nauki języka i poznawania świata."

Barbara Dmowska-Kusy - dyrektor ds. nauczania w szkole na Kabatach

Jest absolwentką Instytutu Lingwistyki Stosowanej na Uniwersytecie Warszawskim. Biegle włada językiem angielskim oraz niemieckim. Prawie dwa lata spędziła w Stanach Zjednoczonych, doskonaląc język angielski. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu zarządzania personelem oraz polityki i zarządzania oświatą. Posiada wieloletnie doświadczenie w nauczaniu języków oraz zarządzaniu. Pełni także funkcję kierownika Studium Języków Obcych na wyższej uczelni.

Z Sokratesem związana jest od początku istnienia szkoły. Uczy angielskiego oraz niemieckiego na wszystkich poziomach zaawansowania. Prowadzi kursy ogólne, egzaminacyjne, dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych, a także kursy Business English. Uczenie jest jej pasją, a wśród słuchaczy znana jest z tego, że stara się całkowicie wyeliminować używanie języka polskiego podczas zajęć. Jako metodyk czuwa nad wysokim poziomem nauczania języków obcych w Sokratesie. Interesuje się szeroko pojętym motywowaniem ludzi, czego dotyczyły tematy jej pracy magisterskiej oraz podyplomowej.

Magdalena Kaźmierkiewicz - dyrektor ds. nauczania w szkole na Natolinie

Ukończyła Anglistykę na Uniwersytecie Warszawskim oraz wiele szkoleń i programów rozwojowych, m.in. Akademię Metodyka PASE oraz Akademię Young Learners. Za najistotniejszą część swojego życia zawodowego uważa towarzyszenie drugiemu człowiekowi w rozwoju, dlatego praca zarówno w charakterze metodyka, jak i nauczyciela sprawia jej wiele radości i satysfakcji. W Sokratesie odpowiada za poziomowanie nowych Słuchaczy, czuwa nad przebiegiem kursów, a także nadzoruje pracę nauczycieli i wspiera ich między innymi w obszarze korzystania z nowoczesnych technologii. Od ponad 10 lat uczy również języka angielskiego. Jej pasją jest szeroko pojęta psychologia relacji w życiu osobistym i zawodowym, diagnoza potencjału osobistego, a także tworzenie programów szkoleniowych. W latach 2018-19 współpracowała ze Stowarzyszeniem PASE i była odpowiedzialna za warstwę merytoryczną największych w Polsce konferencji dla nauczycieli organizowanych przez PASE. Obecnie koordynuje Teacher Development SIG w IATEFL Poland. Jest współtwórczynią start-up’u Fairylane - laboratorium twórczości, nauki i szkoleń. Jest współautorką aplikacji do nauki słówek i wymowy Jasper's World dla dzieci w wieku 6-10 lat. Sokratesa zna „od podszewki”, bo sama kiedyś właśnie tu uczyła się języka angielskiego. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się na łamach bloga Z Pamiętnika Metodyka.

Ela Borowiec– koordynator egzaminów PTE Young Learners, lektor języka angielskiego

Absolwentka Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych oraz Filologii Angielskiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Ukończyła również studia podyplomowe Edukacja wczesnoszkolna z technologią informacyjną. Przez lata współpracowała z Uniwersytetem Warszawskim dzieląc się swoim doświadczeniem w nauczaniu najmłodszych ze studentami. Nauczaniem języka angielskiego zajmuje się od 2004 roku a z Sokratesem związana jest od 2008 roku.

Grupy dziecięce to jej specjalność. Wierzy, iż nauka języka obcego jest fascynującą przygodą, a jej rolą jest budowanie w dzieciach pozytywnego podejścia do nauki i wiary we własne siły i możliwości. Nie przekazuje wiedzy, ale pomaga dzieciakom odkrywać otaczający je świat - po angielsku oczywiście. Zachęca, motywuje i sprawia, iż dzieci chętnie i aktywnie uczestniczą w zajęciach.

Nie lubi nudy i powtarzalności, dlatego dba o to by każde zajęcia były dla jej uczniów wyjątkowe. W czasie swoich zajęć wykorzystuje autentyczne materiały przywożone kilogramami z zagranicznych podróży. Zwolenniczka mądrego i efektywnego wykorzystania najnowszych technologii w nauczaniu. Propagatorka czytania.

Ciekawa świata i ludzi. Uwielbia kawę, książki i muzykę. I chyba ma dużo szczęścia w życiu, gdyż robi to co kocha.

Renata Zdunek – metodyk, lektorka języka angielskiego

Magister filologii angielskiej Uniwersytetu Warszawskiego ze specjalnością kultura krajów anglosaskich, absolwentka studiów podyplomowych w zakresie tłumaczenia prawniczego i sądowego w Instytucie Lingwistyki Stosowanej UW, tłumacz przysięgły języka angielskiego. Ukończyła studia pedagogiczne dla nauczycieli oraz podyplomowe kursy metodyczne i językoznawcze na Uniwersytecie Edynburskim, Szkocja.
Posiada bogate doświadczenie zawodowe jako nauczyciel akademicki, lektor języka prawniczego oraz tłumacz. W naszej szkole prowadzi kursy ogólne i specjalistyczne dla młodzieży i dorosłych na wszystkich poziomach zaawansowania, a także tworzy materiały dydaktyczne, opracowuje testy i prowadzi rozmowy z kandydatami na kursy.
W swojej pracy kieruje się zasadą: „I don’t teach my students, I provide the circumstances in which they can learn.”

Anna Posyniak-Dutka - metodyk, koordynator kursów egzaminacyjnych

Absolwentka Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Jest przekonana, że języka trzeba uczyć się przez całe życie, a więc sama ciągle się uczy i podnosi swe kwalifikacje. W czasie 3-letniego pobytu w Wielkiej Brytanii uzyskała certyfikat CELTA i Diploma in Public Service Interpreting. Ukończyła także roczne szkolenie dla tłumaczy języka angielskiego w Centrum Szkoleń Tłumaczeniowych w Sosnowcu. Posiada wieloletnie doświadczenie w nauczaniu języka angielskiego ogólnego i biznesowego. Pracowała w szkołach państwowych i językowych oraz prowadziła szkolenia językowe dla firm we Wrocławiu, Bielsku-Białej, a od 2013 roku także w Warszawie.

Język jest dla niej oknem na świat i drzwiami do sukcesu i to podejście stara się przekazać swoim uczniom. W uczeniu najbardziej lubi kontakt z ludźmi. Stara się tworzyć na zajęciach przyjazną atmosferę, bo taka sprzyja przyswajaniu języka. Lubi popierać podręcznikową wiedzę przykładami z prawdziwego życia, dlatego na zajęciach często wykorzystuje teksty z anglojęzycznej prasy, gry, piosenki i krótkie filmiki.
W wolnym czasie chodzi po górach i jeździ na rowerze. Teraz jednak w góry ma daleko więc kupiła narty biegowe.

Joanna Drążkiewicz - koordynator kursów dla dzieci

Absolwentka filologii angielskiej ze specjalnością tłumaczeniową i europejską w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Ukończyła również studia podyplomowe i uzyskała uprawnienia pedagogiczne. Angielskiego uczy w Sokratesie oraz w przedszkolach publicznych. Jej pasją jest nauczanie dzieci poprzez zabawę i ruch.

„Ciągle poszukuję nowych pomysłów na kreatywne ćwiczenia językowe, gdyż nie lubię powtarzalności. Zawsze staram się aby moje lekcje przebiegały w przyjaznej atmosferze, były ciekawe i różnorodne, a nauka języka kojarzyła się dzieciom z dobrą zabawą. Wierzę, że gdy uczniowie są zrelaksowani i mają poczucie, że to co robią jest przyjemne, łatwiej przyswajają nowy język. Interesuję się też technikami motywacyjnymi i nieustannie poszerzam swoją wiedzę z tej dziedziny, gdyż uważam, że dobra motywacja to połowa sukcesu. Oprócz języków obcych (angielski, niemiecki i od niedawna włoski) moją największą pasją są podróże – chciałabym zwiedzić cały świat i co roku staram się przybliżyć realizację tego marzenia, gdyż podobnie jak nie lubię powtarzalności na moich lekcjach, tak samo też nigdy nie powtarzam celu moich podróży.”

Ewa Solecka – koordynator kursów języka hiszpańskiego

Ewa jest absolwentką Filologii Hiszpańskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Z Sokratesem współpracuje od 2010 roku i prowadzi tu kursy dla dzieci, młodzieży i dorosłych na różnych poziomach zaawansowania. W pracy nauczyciela najbardziej lubi kontakt z ludźmi. Jest lubianą i cenioną nauczycielką, która na swych zajęciach zawsze stara się wprowadzić miłą i bezstresową atmosferę, a jednocześnie skutecznie motywuje swych uczniów do przełamywania barier komunikacyjnych. Ważne jest dla niej indywidualne podejście do każdego słuchacza i jego indywidualnych potrzeb.

Ola Szymkowska - koordynator kursów języka niemieckiego

Absolwentka Filologii Germańskiej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Nauczaniem języka niemieckiego zajmuje się od 2003 roku. Posiada bogate doświadczenie w prowadzeniu zarówno zajęć indywidualnych, jak i grupowych na wszystkich poziomach zaawansowania. Przygotowuje do egzaminów centralnych języka niemieckiego ZD (Zertifikat Deutsch), Zertifikat Deutsch für den Beruf, Zentrale Mittelstufenprüfung, Prüfung Wirtschaftsdeutsch International , Kleines Deutsches Sprachdiplom. Od 2009 roku prowadzi kursy z języka z języka niemieckiego( zarówno ogólnego, jak i specjalistycznego) dla klientów korporacyjnych( m.in. Reiffeisen Polbank, Lutz Assekuranz, BMW Polska, Polski Cukier). Jest wulkanem energii i ma wielkie zamiłowanie do pracy z ludźmi.

„ Wybór mojej drogi zawodowej zawdzięczam przede wszystkich Babci, która ponad 40 lat mieszkała w Berlinie. To właśnie dzięki Niej- jeszcze jako licealistka , mogłam wielokrotnie uczestniczyć w wykładach na Freie Universität w Berlinie. Po maturze postanowiłam wyjechać do Würzburga, gdzie opiekując się dwójką cudownych brzdąców, poznawałam kulturę i mentalność Naszych sąsiadów. Uwielbiam precyzję tego języka, jego brzmienie. Nauczanie jest moją pasją, którą udało mi się „zarazić” wielu moich słuchaczy. Ku mojej uciesze kontynuują oni przygodę z językiem niemieckim, odbywając zagraniczne praktyki, zdobywając kolejne certyfikaty biegłości językowej, czy też studiując filologię germańską.”

Urszula – metodyk i nauczycielka języka angielskiego

Absolwentka Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych w Białymstoku oraz CESLA (Centro do Estudios Latinoamericanos) w Warszawie. Ukończyła studia podyplomowe w zakresie pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Posiada międzynarodowy certyfikat CELTA oraz wieloletnie doświadczenie w nauczaniu dzieci, młodzieży i dorosłych na różnych poziomach zaawansowania językowego, począwszy od poziomu Elementary (A1) do Proficiency (C2). W zawodzie nauczyciela pracuje od 2002 roku.

Jest wymagająca nie tylko w stosunku do swoich słuchaczy ale także wobec siebie. Zawsze stara się aby jej zajęcia były dynamiczne, ciekawe, zróżnicowane i motywujące. Pracuje nad tym aby jej studenci z własnej inicjatywy odkrywali tajemnice języka angielskiego. W wolnym czasie uwielbia pracować w ogrodzie i uczyć się języka hiszpańskiego. Ponadto posiada artystyczną duszę: lepi z gliny, robi biżuterię i maluje.

Iza – nauczycielka języka angielskiego

Absolwentka Nauczycielskiego Kolegium Języka Angielskiego oraz Ośrodka Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego. Nauczaniem zajmuje się od 13 lat, a z Towarzystwem Edukacyjnym Sokrates związana jest od 2004r. Specjalizuje się w kursach ogólnych i egzaminacyjnych języka angielskiego dla grup oraz słuchaczy indywidualnych z różnych grup wiekowych, od "wczesnych nastolatków" po "zaawansowanych dorosłych".

Ze względu na swoje wielotorowe zainteresowania związane z kulturą USA (szczególnie literaturą, sztuką, filmem i muzyką), stara się dopingować swoich uczniów do poszerzania wiedzy nie tylko na niwie językowej, ale również tej dotyczącej wielokulturowości i wpływu różnych grup etnicznych na życie całego globu. W swojej codziennej pracy ze słuchaczami przykłada wielką wagę do tego, by potrafili aktywnie korzystać ze swoich umiejętności językowych i współpracować ze sobą, oraz by nauka była dla nich przyjemnością i wywoływała uśmiech na ich twarzach.

W życiu zawodowym i prywatnym kieruje się zasadą: "Live as if you were to die tomorrow. Learn as if you were to live forever." (Mahatma Gandhi)

Barbara - nauczycielka języka angielskiego

Absolwentka Filologii Angielskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Lektorka i tłumaczka z wieloletnim stażem. Swą karierę zawodową rozpoczęła jako lektor języka angielskiego na Politechnice Warszawskiej, zaś z Towarzystwem Edukacyjnym Sokrates współpracuje od 2005 roku. Brała udział w wielu szkoleniach i warsztatach metodycznych. Przygotowała liczne grono słuchaczy do egzaminów British Council na poziomie zaawansowanym.

Specjalizuje się w indywidualnych zajęciach z profesjonalistami z różnych branż, dla których tworzy programy autorskie, odpowiadające ściśle określonym potrzebom . Opracowuje słownictwo związane z konkretnym zawodem oraz ogólne, umożliwiające porozumienie w świecie kultury, medycyny, biznesu , dyplomacji itp.

Pracuje z osobami o szczególnych zainteresowaniach, które z racji wykonywanego zawodu muszą poszerzać słownictwo nie uwzględniane w kursach ogólnych. Stara się tworzyć na zajęciach przyjazną atmosferę i zachęcać słuchaczy do intensywnej pracy, by zapewnić optymalne wykorzystanie ograniczonego czasu. W życiu i pracy kieruje się zasadą: ‘Time lost cannot be recalled’.

Sylwia - nauczycielka języka angielskiego

Ukończyła Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz dwuletnie studia magisterskie w zakresie lingwistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Specjalizuje się w kursach ogólnych, jak również egzaminacyjnych dla różnych grup wiekowych. Jest egzaminatorem ESOL YLE ( Starters, Movers, Flyers) oraz KET.

‘Uczęszczałam do szkoły średniej w Stanach Zjednoczonych co niewątpliwie wpłynęło na moje postrzeganie i posługiwanie się językiem. Dodatkowo badałam kulturę państw Ameryki Północnej co również owocuje na moich zajęciach - zwłaszcza kiedy dotyczą one różnic kulturowych w Polsce i krajach anglojęzycznych. Nieustannie podnoszę swoje kwalifikacje uczestnicząc w różnych warsztatach, kursach metodycznych i konferencjach.

Pracuję ze wszystkimi grupami wiekowymi- począwszy od dzieci przedszkolnych / szkolnych, poprzez młodzież i dorosłych oraz osoby starsze (Uniwersytet III Wieku).
W pracy staram się indywidualnie traktować każdego ucznia, kierując się jego potrzebami i skutecznym dla niego stylem uczenia się, jak i dbam o to, aby zajęcia były różnorodne i kreatywne. Uważam, że kluczem do motywacji uczniów jest ich stopień zaangażowania, fascynacji i zaciekawienia językiem, co stanowi miarę sukcesu w nauce. A sukcesy moich uczniów są dla mnie źródłem największej satysfakcji w tej pracy.’

Anna – nauczycielka języka angielskiego

Absolwentka Filologii Angielskiej Uniwersytetu Warszawskiego, posiadaczka certyfikatu egzaminatora TOEIC oraz międzynarodowego certyfikatu CELTA, potwierdzającego kwalifikacje do nauczania języka angielskiego. Obecnie kończy studia podyplomowe z zakresu tłumaczeń audiowizualnych na warszawskiej SWPS. Nauczaniem zajmuje się od 15 lat, z Sokratesem związana jest od 2004 roku. Uczy wszystkie grupy wiekowe: od małych brzdąców po osoby dorosłe i prowadzi zajęcia zarówno z języka ogólnego jak i biznesowego.

„Jestem nauczycielem wymagającym ale jednocześnie staram się, aby zajęcia odbywały się w przyjaznej atmosferze. Pokazuję słuchaczom, iż możliwe jest poznanie języka bez stresu, z humorem, poprzez zabawę. Sama uczę się języka włoskiego więc wiem jak ważne jest wsparcie i cierpliwość ze strony nauczyciela. Sukces językowy moich słuchaczy to także mój sukces, z którego jestem dumna!”

Michael – English teacher

"My name is Michael and I am a native speaker from the Republic of Ireland. I studied in St Patrick's College Cavan and went on to run my own business for six years.
I moved to Warsaw in 2003 and have been teaching here since 2004 . My desire to teach was one of the main reasons I stayed in Poland as it is a career that suits my personality and I really enjoy the profession.Of course I really like Poland too!

I have been teaching groups and individuals ranging from beginner to advanced level in a wide variety of businesses and schools for the past ten years. As a self employed language consultant, I have worked directly for European Union educational programs, international banking institutions, TV broadcasters and many other types of companies. I have been preparing students for FCE,CAE and CPE since 2007 with a high level of success. I really like teaching in Sokrates as it is a school which focuses heavily on student development."

Agnieszka – nauczycielka języka angielskiego

Ukończyła filologię angielską na Uniwerystecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Nauczaniem angielskiego zajmuje się od 2006 roku. Pracowała ze wszystkimi grupami wiekowymi, począwszy od trzylatków, poprzez uczniów szkoły podstawowej, gimnazjum, liceum, a także studentów i dorosłych na różnych poziomach zaawansowania, w Polsce i w Hiszpanii. Prowadziła zajęcia z języka ogólnego, biznesowego, a także na obozach letnich dla dzieci w różnym wieku. Z Sokratesem jest związana od 2007 roku.
Oprócz angielskiego biegle mówi po hiszpańsku. Czas wolny spędza aktywnie: jeździ na rowerze, żegluje, tańczy. Bardzo lubi podróże, poznawanie nowych miejsc, kultur i języków.

‘W życiu kieruję się zasadą Think, dream, believe, dare. Ucząc angielskiego staram się pokazać swoim uczniom wielokulturowość, z którą wiąże się nauka języka obcego i posługiwanie się nim. Na lekcjach najważniejsze są dla mnie przyjazna atmosfera, przyjemność płynąca z nauki i aktywne wykorzystywanie zdobytej wiedzy. Mam nadzieję, że nauka ze mną pozwoli słuchaczom na nawiązanie wielu ciekawych międzynarodowych przyjaźni.’

Magda – nauczycielka języka angielskiego

Absolwentka wydziału Anglistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Językiem angielskim posługuje się od wczesnego dzieciństwa, gdyż jako dziecko mieszkała przez kilka lat w Australii.
Nauczaniem zajmuje się od 2000 roku, zaś z Sokratesem współpracuje od 2005 roku. Posiada bogate doświadczenie w prowadzeniu kursów grupowych oraz zajęć indywidualnych dla wszystkich grup wiekowych. Czuje się swobodnie zarówno w języku ogólnym, jak i biznesowym. Od 25 lat pracuje też jako tłumaczka konferencyjna i ma na swym koncie ponad 20 tłumaczeń książkowych.

Język angielski wykorzystuje również w celu podnoszenia kwalifikacji w dziedzinach związanych z jej zajęciami pozazawodowymi - poradnictwem chrześcijańskim i pomocą osobom potrzebującym. Wolny czas lubi poświęcać na naukę tańca, spotkania z przyjaciółmi oraz poznawanie nowych ludzi z różnych zakątków świata.

Misty - nauczycielka języka angielskiego

Absolwentka filologii angielskiej oraz kulturoznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim oraz absolwentka prestiżowego University of Birmingham na kierunku American and Canadian Studies and Latin American Studies, gdzie prowadziła m.in. badania socjologiczne nad wpływem pop-kultury na rozwój amerykańskiego standardu języka mówionego. Pasjonatka brytyjskiej kultury medialnej, fenomenu amerykańskiej prezydentury oraz słuchaczka studiów podyplomowych SGH na kierunku Reklama i Marketing.
Doświadczenie w pracy lektora zdobyła nauczając dzieci, młodzież i dorosłych zarówno w Polsce jak i w Anglii.

W swojej pracy wykorzystuje podejście metodyczne oparte na stosowaniu materiałów autentycznych i adaptowaniu treści nauczania do indywidualnych potrzeb słuchaczy.
‘My name is Magda and I majored in American and Canadian Studies at the University of Birmingham (United Kingdom) as well as in English Language Philology (with considerable training in the area of Pedagogy and Methodology of teaching English to young learners) at the University of Warsaw. Although I look young, I am a highly-qualified language teacher, with over 7 years’ of teaching experience. When it comes to teaching, my journey started a couple of years ago and I’ve never looked back since then. For me, the chance to work with other people is not only a life-enriching occupation but it also means that I can make a meaningful difference to their lives. During my work in Birmingham with Routes into Languages, I taught Polish to British youngsters and it allowed me to become familiar with working in an international environment. Thanks to that, I am now a much more socially aware and culturally sensitive person, ready to meet all kinds of challenges and individual students’ needs.
I love teaching English in Sokrates because it allows me to build on my outgoing nature and gives reign to my creativity in a constructive way that benefits both my students and me. It provides me with a sense of satisfaction, excitement and accomplishment and it also gives me great pleasure to watch my students progress and receive their positive feedback.

I feel I am a true student advocate who has a genuine love and passion for helping my students become the most successful
people they can be. Thus, since Sokrates is a school that does make a difference and since I strive for excellence in everything I do, it feels like we are a perfect match. ;)
As I am passionate about languages, I am also studying Spanish and Swedish. I am also keen on advertising, American society and international affairs. In my free time I write music lyrics and short stories, paint pictures and try to live my life to the full.’

Anna - nauczycielka języka polskiego

Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz studiów podyplomowych Zarządzanie i marketing w oświacie. Posiada dwudziestoletnie doświadczenie w pracy nauczyciela języka polskiego w szkołach ponadgimnazjalnych, ale także w gimnazjum i szkole podstawowej. Jest nauczycielem dyplomowanym, egzaminatorem maturalnym. Uczy cudzoziemców języka polskiego. Prowadzi terapię w zakresie dysgrafii, dysleksji i dysortografii.
Przygotowuje z sukcesami uczniów do różnego rodzaju konkursów, przede wszystkim kuratoryjnych oraz testów predyspozycji/kompetencji językowych. Chętnie prowadzi też zajęcia wyrównawcze dla uczniów, którzy potrzebują więcej czasu na opanowanie podstawowych umiejętności. W równym stopniu cieszą ją sukcesy zarówno tych pierwszych, jak i drugich.
Posiada pasję do pracy z młodzieżą. Potrafi skutecznie zachęcić uczniów do nauki, nawiązać z nimi doskonały kontakt. Cieszy się ich autentyczną sympatią. Ważne jest dla niej, aby uczniowie pracowali systematycznie i robili postępy na miarę swych możliwości.

Magdalena – nauczycielka języka angielskiego

Absolwentka Filologii Angielskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Płocku oraz Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Ukończyła również studia podyplomowe w zakresie tłumaczeń pisemnych na Uniwersytecie Warszawskim. Cały czas doskonali swój warsztat zawodowy poprzez uczestnictwo w licznych szkoleniach, warsztatach i konferencjach metodycznych oraz psychologicznych.
Nauczaniem zajmuje się od 2001 roku, a z Towarzystwem Edukacyjnym Sokrates związana jest od 2005 roku. Prowadzi kursy ogólne, konwersacyjne oraz egzaminacyjne dla wszystkich grup wiekowych, począwszy od dzieci, poprzez młodzież gimnazjalną oraz licealną, a skończywszy na kursach dla dorosłych. Przez kilka lat prowadziła także lektoraty dla studentów Collegium Civitas w Warszawie, a także zajęcia z zakresu business English w wielu renomowanych firmach i instytucjach, m. in. w Inteligo, Kredyt Banku, Telekomunikacji Polskiej czy PriceWaterhouseCoopers.
Na zajęciach zawsze tworzy przyjazną atmosferę i stosuje różnorodne formy nauczania. Jest przekonana, że ciekawe lekcje oraz zaangażowany nauczyciel najlepiej motywują uczniów do rozwijania umiejętności i robienia postępów.
Interesuje się muzyką, filmem oraz językiem hiszpańskim. Swój czas wolny spędza w gronie bliskich osób, lubi gotować oraz podróżuje po Europie. W lecie uczy się pływać na desce windsurfingowej.

Tosin - nauczyciel języka angielskiego

Tosin grew up in Manchester, Great Britain. He moved to Poland to study psychology and graduated from the Warsaw University with a Master’s degree in Child Development. He is also a qualified TEFL teacher with a CELTA teaching certificate.

He has worked for many years with children as well as adults in various foreign language teaching institutions in Warsaw and neighbouring towns. He enjoys teaching English because of the satisfaction derived from giving a helping hand to enthusiastic learners of this language. Tosin has also worked with a couple of children's charities on campaigns aimed at enlightening children on social values, global ethnicity and tolerance. His passions include drama, writing (poetry, prose, journalism), photography, and travelling. He also loves everything French.

Monika - nauczycielka języka angielskiego

Absolwentka Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych w Krakowie. Języka angielskiego naucza od 2008 roku. Zaczynała od kursów dla dorosłych w sektorze in-company, a następnie postanowiła spróbować swych sił również w pracy z dziećmi i młodzieżą. Dopiero po stawieniu czoła różnym grupom wiekowym jest w stanie nazwać się w pełni wykwalifikowanym lektorem języka angielskiego.

‘Praca z drugim człowiekiem - czy to już w pełni ukształtowanym, czy tym małym, dopiero uczącym się życia, jest dla mnie niezmiernie budująca. Każdego dnia stajemy przed wyzwaniem poznawania indywidualnych potrzeb naszych uczniów, a następnie przekazywania wiedzy w jak najbardziej przyjaznej dla nich formie. Nauka to proces wymagający czasu i zaangażowania, dlatego tak ważne jest, by w odpowiedni sposób zmotywować ludzi do pracy, której pozytywne efekty będą cenną nagrodą. Sądzę, iż uczenie się języków obcych jest niezmiernie ważne we współczesnym świecie. Umożliwia nam zatarcie granic istniejących między różnymi narodowościami. Daje szansę na poznanie ludzi oraz kultur. Jest kolejnym wymiarem wolności.’

Adam – nauczyciel języka angielskiego

Absolwent Filologii Angielskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył także Podyplomowe Studium Zarządzania Przedsiębiorstwem w Unii Europejskiej w Szkole Głównej Handlowej. Nauczaniem zajmuje się od 15 lat. Z Sokratesem związany od momentu jego powstania, czyli od początku 2002 roku. Pracował ze wszystkimi grupami wiekowymi, począwszy od uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, liceów oraz dorosłych, reprezentujących różne poziomy zaawansowania językowego. Prowadził kursy ogólne i egzaminacyjne oraz business English. Współpracował z wieloma firmami i instytucjami (m.in. Polkomtel, T-Mobile, Raiffeisen Polbank, Ministerstwo Zdrowia), gdzie prowadził kusy firmowe. Uczy także obcokrajowców, którzy przygotowują się do studiowania w Polsce w języku angielskim. Dużą przyjemność w uczeniu sprawia mu poznawanie nowych ludzi oraz śledzenie jak rozwijają się językowo. Stara się, by podczas jego zajęć studenci jak najwięcej się wypowiadali i dyskutowali – szczególnie interesuje go rozwój płynności wypowiedzi uczniów. Inna cechą jego zajęć jest duża dawka poczucia humoru. Jego pasja to kino i muzyka. Można go też często spotkać na spacerze w lesie kabackim.

James - nauczyciel języka angielskiego

I am a native English speaker from London. I graduated from King’s College London and I have over six years of teaching experience. I am also a qualified TEFL teacher with a CELTA teaching certificate. I am very experienced in teaching business English, general English and exam classes. I have worked with students from a very wide variety of companies, positions and English levels. I have taught the following exams: IELTS, BEC, FCE, CAE, CPE, TOEFL, PET. My interests include travelling, reading, history, languages, politics and current affairs, art, music and philosophy.

Kamil – nauczyciel języka angielskiego i hiszpańskiego

Nauczaniem języków obcych zajmuję się od ośmiu lat. Ukończyłem lingwistykę stosowaną na Uniwersytecie Warszawskim oraz studia doktoranckie na Uniwersytecie w Sewilli w Hiszpanii. Oprócz języka angielskiego (język ogólny oraz biznesowy), uczę też hiszpańskiego.

"Największą przyjemność w uczeniu sprawia mi poznawanie nowych ludzi oraz obserwowanie jak rozwijają się językowo – daje mi to ogromną satysfakcję! Staram się motywować swoich uczniów, bo wierzę, że siła motywacji jest nierozłącznie związana z tempem nauki. A ponieważ jestem osobą bardzo dociekliwą, interesuje mnie psycholingwistyka – chcę wiedzieć, co dzieje się w naszym mózgu, kiedy uczymy się języków obcych, a w rezultacie, jak zwiększyć efektywność przyswajania nowego języka. Poza tym uwielbiam gotować, spędzać czas nad wodą (pewnie dlatego, że wychowałem się nad mazurskimi jeziorami) oraz podróżować. Moim drugim domem jest Hiszpania, gdzie mieszkałem przez pewien czas. Dzięki temu moje lekcje zawierają też elementy kultury Hiszpanii, co bardzo wspiera naukę języka."

Anna - nauczycielka języka angielskiego

Absolwentka Wydziału Pedagogiki UW (Pedagogika wczesnoszkolna z wczesnym nauczaniem języka angielskiego) oraz doktorantka w Instytucie Filozofii. Uwielbia pracę z ludźmi w każdym wieku. Jako nauczycielka angielskiego pracuje z dziećmi i młodzieżą w wieku od lat trzech do piętnastu. Uważa, że zarówno w procesie nauczania jak i uczenia najważniejsze jest poczucie humoru i zdrowy dystans do siebie. Postawa taka pozwala cieszyć się sukcesami a zarazem dostrzegać i poprawiać błędy, które nieuchronnie zdarzają się wszystkim.

Obecnie, w ramach dysertacji doktorskiej, pracuje nad stworzeniem pierwszego polskiego kompendium myśli wybitnego amerykańskiego filozofa i klasyka literatury Jonathana Edwardsa, zajmuje się też tłumaczeniem jego dzieł na język polski. W chwilach wolnych od pracy zawodowej i naukowej, zależnie od tego na co ma akurat nastrój, pobrzękuje na gitarze, śpiewa, gotuje, szkicuje bądź spotyka się z przyjaciółmi (bywa, że czynności te wykonuje jednocześnie w różnych kombinacjach).

Marlena - nauczycielka języka angielskiego

Trenerka Business English communication skills – skutecznego wykorzystania znajomości języka angielskiego do osiagania celów zawodowych i biznesowych. Business English uczy od kilkunastu lat - na uczelniach wyższych, w prywatnych szkołach językowych i bezpośrednio u klientów korporacyjnych i indywidualnych. Pomaga klientom w pełni rozwinąć ich indywidualny potencjał językowy i efektywnie wykorzystywać posiadane umiejętności komunikacji biznesowej w języku angielskim. Absolwentka anglistyki (Uniwersytet Śląski i University of York) oraz ekonomii (Szkoła Główna Handlowa), obecnie w trakcie językowych studiów doktoranckich.

Lukasz – native speaker of English

My name is Lukasz. I was born in Poland but raised in the United States. I remember my friends in Junior High and High School telling me that I would make a good teacher so when I went to university I decided to venture into the field of education as well. I’m a Queens College graduate, having done some of my courses at the Graduate Center, City University of New York. As of 2015 I’ve been teaching English for 10 years and loving every minute of it.

My passion for teaching comes from the fact that I love learning. I find real joy in being able to discover something new and I hope to infect my students with this enthusiasm. My goal is to teach students how to think independently so that they could deal with all situations they encounter. I firmly believe that “A teacher is one who makes himself progressively unnecessary.”

In class I focus primarily on conversation since I believe that when a person can speak well, the other aspects of language (grammar, vocabulary, comprehension and writing) fall into place more naturally. Doing that in a friendly and relaxed atmosphere helps my students not only to learn but to enjoy the process of learning. After all, we all know that if something is fun, we are more likely to do it. So let’s make learning fun!

Sebastian - nauczyciel języka angielskiego i francuskiego

Jest absolwentem Instytutu Lingwistyki Stosowanej na Uniwersytecie Warszawskim. Zajmuje się nauczaniem języków angielskiego i francuskiego oraz tłumaczeniami pisemnymi i filmowym. Prowadzi kursy grupowe i indywidualne z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi, w tym także zajęcia przygotowujące do egzaminów Cambridge oraz DELF. Dużo wymaga od siebie i innych, a na swoich zajęciach dba o przyjazną atmosferę i jak najefektywniejsze wykorzystanie czasu lekcji. W swej pracy chętnie wykorzystuje multimedia i aplikacje internetowe.

„Moja przygoda z językami obcymi rozpoczęła się już w gimnazjum, kiedy pod wpływem fascynacji Śródziemiem poznawałem tajniki języków wymyślonych przez J.R.R. Tolkiena. Wtedy też przeprowadziłem swoją pierwszą lekcję w Teleranku! Później w liceum zacząłem interesować się językami starożytnymi oraz egzotycznymi. Na studiach byłem członkiem i prezesem koła naukowego. Obecnie mówię po śląsku, angielsku, francusku, rosyjsku, łacinie i niemiecku, ale wciąż uczę się nowych języków! Do moich zainteresowań należą też literatura piękna, filozofia, komputerowy skład tekstu oraz kino alternatywne. W czasie wolnym lubię spotykać się z przyjaciółmi oraz uprawiać jogging. Największą satysfakcję czerpię jednak z obserwowania, jak moi uczniowie coraz lepiej komunikują się w nowym języku”.

Hanna - nauczycielka języka angielskiego i hiszpańskiego

Absolwentka UKKNJA UW. Od ponad 10 lat zajmuje się nauczaniem języka angielskiego i hiszpańskiego. Doświadczenie zdobywała w Polsce, Włoszech i Kolumbii. Pracuje ze słuchaczami w różnym wieku, na wszystkich poziomach zaawansowania.

Uczenie się języków zawsze sprawiało jej przyjemność i chce zarazić pasją swoich uczniów. Stara się przekonać ich, że język nie jest kolejnym przedmiotem do zaliczenia w szkole, ale narzędziem, które pozwala poznawać świat. Dlatego na zajęciach stawia przede wszystkim na rozwijanie umiejętności komunikacyjnych i dobrą zabawę. Największą satysfakcję daje jej moment, kiedy uczniowie nie zauważają kiedy minęła lekcja.W wolnym czasie jest fanką literatury i kina latynoamerykańskiego, uwielbia podróżować i eksperymentować w kuchni.

Renata – nauczycielka języka angielskiego

Ukończyła studia magisterskie z Filologii Angielskiej na Uniwersytecie Warszawskim ze specjalnością: językoznawstwo stosowane – metodyka nauczania języków obcych. W Sokratesie pracuje od 2005 roku prowadząc kursy grupowe i zajęcia indywidualne dla dorosłych i studentów. Dodatkowo od wielu lat jest nauczycielem w Liceum Ogólnokształcącym i egzaminatorem maturalnym.
"Bardzo lubię uczyć. Dlatego staram się, żeby moje zajęcia przebiegały w przyjaznej atmosferze, były interesujące, twórcze, rozwijające i przyjemne dla ucznia oraz dla mnie. Nieustannie uczestniczę w szkoleniach metodycznych, żeby podnosić swoje kwalifikacje i stosować nowe pomysły i techniki nauczania. Interesuję się literaturą, filmem i kulturą USA. Lubię zdrowo gotować i aktywnie spędzać czas. Można mnie często spotkać w Lesie Kabackim, poćwiczyć ze mną nordic walking i pokonwersować."

Ewa - nauczycielka języka angielskiego

Absolwentka Wydziału Filologii Angielskiej Uniwersytetu Łódzkiego ze specjalizacją Metodyka Nauczania. Ukończyła także podyplomowe studia w zakresie Handlu Zagranicznego na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Łódzkiego. Posiada doświadczenie w prowadzeniu zajęć na wszystkich poziomach zaawansowania i w różnych grupach wiekowych. Często prowadzi zajęcia z Business English w grupach lub indywidualnie. Jest egzaminatorem maturalnym i prowadzi kursy przygotowujące do matury z języka angielskiego.

James – English teacher

My name is James and I’m a native speaker from the UK. I studied English and History at University and also hold a CELTA qualification in teaching English as a foreign language. After graduating university I worked in the entertainment industry as well as the business sector but I always knew that teaching English was my real passion! With over twelve years experience in teaching both in the UK and Poland, I have taught a range of learners from teenagers to adults from countries all over the world and successfully prepared students for various exams including (FCE, CAE, IELTS, BCE, CPE and TOEFL)
I’ve taught both general and business English for a vast array of companies including legal firms, television broadcasters, finance companies and the medical industry all over Warsaw (as well as a few celebrities J) and it’s a real pleasure to be working with the professional team at Sokrates! Personally I love the rewarding feeling that teaching gives and the hands on interaction and fun that comes with it.

Marek – nauczyciel języka angielskiego

Jestem absolwentem anglistyki UMCS w Lublinie. Pracuję z dorosłymi, ze studentami oraz z młodzieżą. Prowadzę zajęcia z języka ogólnego i biznesowego. Przygotowuję słuchaczy do egzaminów maturalnych, gimnazjalnych, jak i międzynarodowych egzaminów Cambridge English. Stałem również po drugiej stronie barykady jako egzaminator.
Język angielski nieustannie mnie fascynuje i dokładam wszelkich starań, aby zarazić moich studentów podobnym entuzjazmem. Uwielbiam rozmawiać z ludźmi, dlatego konwersacje są nieodłącznym elementem moich zajęć. Zawsze staram się, by moje lekcje miały praktyczny wymiar, dostosowany do potrzeb moich uczniów.
Podczas zajęć stawiam na miłą i przyjazną atmosferę - dzięki niej moi kursanci z chęcią uczestniczą w zajęciach. Głęboko wierzę, że pozytywne podejście i determinacja to przepis na sukces.
Wolne chwile wypełniam aktywnie - rower, bieganie. Moją pasją są narty. Znajduję również czas na słowo pisane. Uśmiech i wzajemny szacunek uważam za bezcenne.