Dlaczego my?

Towarzystwo Edukacyjne SOKRATES…

Sokrates istnieje od 2002 roku i jest jedyną na Ursynowie szkołą językową posiadającą elitarny znak jakości PASE oraz akredytację Kuratorium Oświaty. Bazując na nowoczesnej metodyce i latach doświadczeń stworzyliśmy spójny program nauczania, wypracowaliśmy skuteczne metody pracy i zbudowaliśmy zespół sprawdzonych nauczycieli i metodyków, którzy dbają o to, by nauka przynosiła optymalne efekty, a lekcje były ciekawe i inspirujące.

Prowadzimy zajęcia dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych i pracujemy wyłącznie w małych grupach, starannie dobranych pod względem wieku i stopnia zaawansowania. Taki model pracy ułatwia nam osiąganie lepszych efektów, gdyż w kameralnej grupie każdy słuchacz ma szansę otrzymać od lektora tyle uwagi, ile potrzebuje, może aktywniej uczestniczyć w zajęciach i szybciej rozwijać praktyczne umiejętności.

Naszym uczniom stawiamy ambitne wyzwania: dzieci rozpoczynające w Sokratesie naukę języka angielskiego w wieku 6-7 lat mają szansę już w gimnazjum osiągnąć poziom matury rozszerzonej i zdobyć certyfikat FCE, a dodatkowo co roku kilku naszych uczniów osiąga sukcesy w konkursach kuratoryjnych i olimpiadach językowych.
Współpracujemy z renomowanymi międzynarodowymi instytucjami edukacyjnymi (min. Kings Colleges) i oprócz stacjonarnych kursów językowych oferujemy usługi w zakresie doradztwa edukacyjnego dla kandydatów na studia w Wielkiej Brytanii i USA.

Naszą kadrę dobieramy wyjątkowo starannie, by każdy lektor łączył wiedzę językową z solidnym przygotowaniem pedagogicznym. Nasi lektorzy – polscy i native speakers – to ciekawe osobowości i pedagodzy o wysokich kwalifikacjach oraz bogatym, często międzynarodowym doświadczeniu, którzy do każdego ucznia podchodzą indywidualnie.
W trosce o wysoką jakość nauczania zapewniamy stały nadzór metodyczny, co oznacza, że nad pracą nauczycieli i przebiegiem każdego kursu czuwa metodyk, który codziennie w wyznaczonych godzinach pełni dyżury i jest dostępny dla słuchaczy oraz rodziców uczących się w naszej szkole dzieci.

Zajęcia odbywają się w komfortowych i odpowiednio wyposażonych salach lekcyjnych, w ośrodkach położonych w idealnej lokalizacji – tuż przy stacjach metra. Naszym niewątpliwym atutem są także konkurencyjne ceny i ‘nie odchudzane’ godziny lekcyjne. Inwestycja w kurs w naszej szkole z pewnością się opłaci.

12 powodów, dla których warto wybrać Sokratesa!

1. Uczymy skutecznie i praktycznie, a nasi uczniowie naprawdę mówią w języku obcym. Już po semestrze nauki nawet 5-letnie dzieci komunikują się na zajęciach po angielsku z nauczycielem oraz rówieśnikami z grupy.

 

2. Jesteśmy jedyną na Ursynowie szkołą realizującą program National Geographic Learning, a nasi uczniowie poprzez język angielski zdobywają nową wiedzę z dziedziny przyrody, geografii i historii. Dzięki temu nauka jest podwójnie efektywna!

 

3. Wierzymy, że dzieci lepiej przyswajają wiedzę w przyjaznej atmosferze i chcemy, by nauka sprawiała im frajdę. W naszych szkołach zajęcia odbywają się w  komfortowych warunkach, z wykorzystaniem kreatywnych gier i zabaw językowych oraz mądrze dobranych multimediów.

 

4. Rozbudzamy zainteresowanie językiem i światem dzięki lekcjom, na których nie jest nudno. Uczymy z pasją i zachęcamy dzieci do rozwijania własnych pasji – na przykład do pisania opowiadań po angielsku, które wydajemy potem w formie prawdziwych książek!

 

5. Osiągamy wymierne rezultaty – nasi uczniowie przed ukończeniem 6 klasy uzyskują poziom egzaminu gimnazjalnego. Odnoszą również sukcesy w olimpiadzie języka angielskiego OJAG oraz konkursie kuratoryjnym z języka angielskiego. W latach 2016–17 mieliśmy aż 5 laureatów, którzy zostali przyjęci do najlepszych warszawskich liceów.

 

6. Nauczyciele są gwarancją skutecznej nauki języka, dbamy więc o ich rozwój zawodowy i zapewniamy dobre warunki pracy. Większość naszego zespołu jest z nami od wielu lat – z czego jesteśmy bardzo dumni –  a dzieci po wakacjach wracają do znanych i lubianych nauczycieli!

 

7.  97/100 pkt to doskonały wynik – tyle punktów uzyskaliśmy podczas ostatniej inspekcji PASE w maju 2016 roku. Naszą zasadą jest regularne poddawanie jakości naszej pracy obiektywnej zewnętrznej weryfikacji. Jako jedyna szkoła na Ursynowie zdobyliśmy elitarny certyfikat PASE potwierdzający jakość oferowanych przez nas usług. Posiadamy również akredytację Kuratorium Oświaty.

 

8. Uzyskaliśmy status Cambridge Preparation Centre i co roku kandydaci z naszej szkoły przystępują do egzaminów Cambridge First i Advanced.  O skuteczności naszych kursów egzaminacyjnych świadczy zdawalność na poziomie 100%.

 

9. Wspieramy młode talenty oraz stwarzamy dzieciom możliwości wykazania się wiedzą i kreatywnością także poza murami naszej szkoły. Organizujemy i współorganizujemy popularne dzielnicowe konkursy, takie jak dyktando Warsaw Super Spellers, konkurs realioznawczy English-Speaking Countries in a Nutshell, konkurs literacki Harley’s Adventures oraz test języka angielskiego Whizz Kids Quiz

.

10. Zachęcamy naszych uczniów do czytania . W minionym roku szkolnym w ramach projektu charytatywnego Read’n’Help dzieci przeczytały ponad 3000 książek w języku angielskim.

 

11. Stworzyliśmy największą na Ursynowie bibliotekę anglojęzyczną, którą ciągle wzbogacamy, by nasi uczniowie chcieli czytać, bowiem widzimy, że czytanie w języku obcym przekłada się na szybszy rozwój sprawności językowych.

 

12. W naszej szkole oprócz języka uczymy również pomagania innym. Wraz z naszymi uczniami, którzy biorą udział w charytatywnym projekcie czytelniczym Read’n’Help, wspieramy sierociniec i szkołę w miejscowości Ayveyo w Kenii. W ramach tego projektu, począwszy od 2016 roku, podsumowujemy przed wakacjami wyniki kolejnej edycji Read’n’Help i przekazujemy na rzecz sierocińca i szkoły złotówkę za każdą przeczytaną książkę!