Zbiórka odzieży dla uchodźców z Afganistanu

Zbiórka odzieży dla uchodźców z Afganistanu

Organizujemy zbiórkę obuwia, odzieży (głównie zimowej) oraz zabawek dla około 100 uchodźców z Afganistanu, głównie przedstawicieli lokalnej inteligencji, którzy przebywają aktualnie w obozie w Lininie pod Warszawą.

W grupie jest ośmioro dzieci w wieku od roku do 3 lat, dziesięcioro dzieci w wieku szkolnym i około dwudziestki nastolatków wraz z rodzicami. Uchodźcy potrzebują przede wszystkim ciepłej odzieży: kurtek, płaszczy i butów, a także nowej bielizny (majtki, skarpetki). Dzieci bardzo ucieszą się też z zabawek i przyborów szkolnych. Można przekazać również słodycze bez żelatyny.

Jeśli mają Państwo w domu niepotrzebne obuwie zimowe, klapki oraz ciepłą odzież w dobrym stanie i nową bieliznę, będziemy zbierać je w naszej szkole na Kabatach do piątku, 10 września. Wszystkie rzeczy powinny być czyste i spakowane do toreb.

Uchodźcy otrzymali już od nas pierwszy transport ubrań i zabawek, które bardzo ich ucieszyły. Zachęcamy do wsparcia naszej akcji i praktycznej pomocy Afgańczykom, którzy opuścili swój kraj bez jakiegokolwiek dobytku, znajdują się w bardzo trudnej sytuacji i docenią wszelką pomoc.