Wypracowania na szóstkę!

Wypracowania na szóstkę!

Umiejętność tworzenia różnych form wypowiedzi pisemnej jest niezbędna, by uzyskać dobry wynik na egzaminie ósmoklasisty, tymczasem jest to obszar, który często jest z braku czasu pomijany na lekcjach języka polskiego. Ósmoklasistów, którzy nie są mistrzami pióra i zmagają się z pisaniem wypracowań, a chcieliby rozwinąć swoje umiejętności w tym zakresie zapraszamy na intensywny tygodniowy kurs ‘Wypracowania na szóstkę’, który organizujemy w Sokratesie w czasie ferii zimowych.

Kurs obejmuje 20 godzin lekcyjnych w małej grupie, a jego celem jest nauka tworzenia różnych form wypowiedzi pisemnej w języku polskim, wymaganych na egzaminie ósmoklasisty, takich jak: opowiadanie, streszczenie, recenzja, rozprawka, przemówienie, artykuł, wywiad itp. 

Uczniowie zapoznają się również z teorią i zasadami tworzenia poszczególnych form wypowiedzi pisemnej, poznają ich budowę i modelowe formy, opanują bank przydatnych sformułowań, będą wykonywać zadania do tekstów oraz ćwiczyć samodzielne pisanie poszczególnych wypowiedzi - krok po kroku, pod kierunkiem doświadczonego polonisty-egzaminatora.  Kurs polecamy także uczniom klas VII, którzy chcieliby nauczyć się dobrze pisać, a w kolejnym roku uzyskać jak najlepszy wynik na egzaminie. Więcej informacji tutaj.

Grupy 4-10 osób

Zajęcia 5 dni w tygodniu 10.00 - 13.20 lub 15.00 do 18.20 (w tym dwie 10-minutowe przerwy)

Cena: 595 zł

Terminy: 31 stycznia - 4 lutego lub 7 - 11 lutego

Zapisy na kurs przyjmujemy od 7 stycznia w naszej szkole na Kabatach pod numerem telefonu 22 44 80 334 lub mailowo: kabaty@tesokrates.com.pl

Serdecznie zapraszamy!