Przygotowanie do konkursu kuratoryjnego i olimpiady języka angielskiego OJAJ

Przygotowanie do konkursu kuratoryjnego i olimpiady języka angielskiego OJAJ

Etap szkolny konkursu kuratoryjnego z języka angielskiego odbywa się zwykle w drugiej połowie października, zaś pierwszy etap Olimpiady Języka Angielskiego Juniorów OJAJ przeprowadzany jest na przełomie listopada i grudnia. Jest więc sporo czasu, by rozwinąć niezbędne umiejętności i zawalczyć o miejsce w II etapie. Finaliści i laureaci olimpiady oraz laureaci konkursu kuratoryjnego mają wstęp do dowolnego liceum. Finalistom konkursu przyznawane są natomiast dodatkowe punkty, które z pewnością przydadzą się w trakcie rekrutacji do szkół średnich.

Konkurs kuratoryjny z języka angielskiego

Każdego roku, na początku września organizujemy 2-tygodniowy kurs przygotowujący do konkursu kuratoryjnego i olimpiady języka angielskiego, na który serdecznie zapraszamy uczniów klas VII i VIII ze znajomością języka angielskiego na poziomie B1+ i wyższym. W trakcie kursu uczestnicy:

➡️ zapoznają się z zadaniami konkursowymi z minionych lat

➡️ poznają skuteczne strategie rozwiązywania testów

➡️ poznają pakiet niezbędnych informacji na temat krajów anglojęzycznych

➡️ otrzymają materiały, które ułatwią im dalsze samodzielne przygotowania

➡️ opanują zasób słownictwa związanego z tematem przewodnim tegorocznego konkursu.

Zainteresowanych prosimy o kontakt z sekretariatem naszej szkoły na Kabatach pod numerem telefonu 22 44 80 334. Jesteśmy tuż przy stacji metra!

Konkurs kuratoryjny języka angielskiego - rok szkolny 2022/23

Konkurs kuratoryjny języka angielskiego - bank zadań konkursowych z minionych lat na etapie szkolnym, rejonowym i wojewódzkim

OJAJ - przykładowe testy 

Kraje anglojęzyczne - test kulturowy English-Speaking Countries in a Nutshell. 

Zagladajcie na naszą stronę, gdzie wkrótce będziemy publikować nowe testy i quizy poświęcone kulturze Wielkiej Brytanii i USA, które pomogą w przygotowaniach do konkursu i olimpiady!