Próbne egzaminy Cambridge Preliminary w grupach młodzieżowych

Próbne egzaminy Cambridge Preliminary w grupach młodzieżowych

Marzec to w Sokratesie gorący czas - w grupach dziecięcych uczniowie przystąpią do próbnych egzaminów Pearson English International Certificate Young Learners, zaś młodzież uczęszczająca w naszej szkole na kursy języka angielskiego na poziomach B1 i B1+ zmierzy się z próbnymi egzaminami Cambridge na poziome Preliminary.

Egzaminy próbne Cambridge Preliminary w wersji For Schools składają się z części Listening, Reading oraz Writing. Sprawdzają praktyczne umiejętności językowe, czyli rozumienie ze słuchu, rozumienie czytanego tekstu oraz umiejętność tworzenia wypowiedzi pisemnych w wymaganym formacie. 'Prawdziwy' egzamin składa się także z części ustnej. 

Wyniki egzaminów dają nam oraz uczniom obiektywną informację zwrotną i pomagają ocenić efekty naszej pracy z punktu widzenia wymagań międzynarodowych instytucji zajmujących się certyfikacją umiejętności językowych - a także zmierzyć i porównać postępy poszczególnych grup, dokonane w trakcie roku szkolnego. Co ważne, dają też uczniom satysfakcję i poczucie sukcesu oraz budują motywację do dalszej nauki.

Trzymamy kciuki za jak najlepsze wyniki - po zakończonej sesji egzaminacyjnej wyniki będzie można sprawdzić po zalogowaniu na konto ucznia w systemie LangLion. Więcej informacji o egzaminach  językowych oraz powodach, dla których warto je zdawać, znajdziecie w artykule, który można przeczytać tutaj.