An Apple a Day and Other Stories on How to Stay Fit and Healthy

An Apple a Day and Other Stories on How to Stay Fit and Healthy

Z prawdziwą dumą i radością oddajemy w ręce Czytelników naszą kolejną konkursową książeczkę, zawierającą nagrodzone opowiadania i komiksy stworzone w ramach ósmej edycji konkursu literacko-plastycznego w języku angielskim An Apple a Day and Other Stories on How to Stay Fit and Healthy, nad którym honorowy patronat objął Burmistrz Dzielnicy Ursynów oraz wydawnictwo National Geographic Learning.

Autorzy nagrodzonych prac przenoszą nas w świat zdrowego stylu życia i przekazują różne praktyczne wskazówki, wykazując się ogromną kreatywnością, talentem literackim oraz znajomością języka angielskiego. Cieszymy się, że wśród młodych mieszkańców Ursynowa znajdujemy wciąż wielu pasjonatów czytania, mistrzów pióra i utalentowanych rysowników, którzy podjęli konkursowe wyzwanie.

Oprócz historyjek stworzonych przez dzieci do naszej książeczki dołączyliśmy publikację Kid’s Healthy Eating Plate opracowaną przez Harvard T.H.Chan School of Public Health, Department of Nutrition, zawierającą ważne wskazówki dla dzieci na temat zdrowego odżywiania, oraz Ten Healthy Living Tips for Kids opracowane przez nasz zespół metodyczny.Temat tegorocznego konkursu został wybrany nieprzypadkowo. W obliczu alarmujących statystyk, epidemii otyłości, braku aktywności fizycznej i coraz częstszych problemów ze zdrowiem psychicznym dotykających dzieci i młodzieży, chcemy budować wśród młodego pokolenia świadomość tego, jak ważna jest aktywność fizyczna, właściwa dieta i umiejętność radzenia sobie ze stresem. Dobre nawyki rozwinięte w dzieciństwie będą procentować przez całe życie.

Dziękujemy wszystkim dzieciom, które wzięły udział w konkursie i stworzyły wiele fantastycznych prac. Mamy nadzieję, że pierwsze sukcesy literackie zachęcą młodych adeptów pióra do tworzenia kolejnych opowieści. W końcu wielcy pisarze i pisarki rodzą się właśnie w ten sposób! Serdeczne podziękowania kierujemy również do nauczycieli języka angielskiego z uczestniczących w projekcie szkół. Dziękujemy za poświęcony czas, otwartość na nasze pomysły i zachęcanie dzieci do udziału w konkursie. Szczególne podziękowania składamy Dorocie Petrallis, Iwonie Marchewce, Dorocie Nieszczerzewicz, Małgorzacie Limanowskiej oraz Joannie Kaśnikowskiej, których zaangażowanie było kluczowe dla sukcesu tego przedsięwzięcia.

Życzymy przyjemnej lektury i mamy nadzieję, że komiksy i opowieści, zebrane w niniejszej książeczce będą inspiracją do dobrych zmian oraz pomogą Wam rozwijać znajomość języka angielskiego. Liczymy również na to, że będą dla kolejnych roczników młodych ursynowian inspiracją do spróbowania swych sił w kolejnej edycji konkursu, którą ogłosimy już niebawem!