English-Speaking Countries in a Nutshell

English-Speaking Countries in a Nutshell

Kurs kulturowy dla uczniów VII i VIII klasy

Z myślą o nastolatkach zainteresowanych przygotowaniem do konkursu kuratoryjnego oraz olimpiady języka angielskiego przygotowaliśmy 2-tygodniowy kurs kulturowy, obejmujący 12 godzin lekcyjnych (6 x 90-min), poświęcony krajom anglojęzycznym.  Zajęcia poprowadzi rodowity Brytyjczyk – start kursu już 7 września w naszej szkole na Kabatach.

Wymagana znajomość języka na poziomie B1+ lub wyższym.

Tematem przewodnim tegorocznego konkursu  kuratoryjnego z języka angielskiego jest SZKOŁA I EDUKACJA, PRACA ZAWODOWA I ZATRUDNIENIE.

W trakcie kursu omówione zostaną ogólne tematy kulturowe oraz zagadnienia przewidziane w programie merytorycznym konkursu:

–  edukacja w Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej  oraz USA (system oświaty, publiczna i prywatna edukacja, typy szkół, uniwersytety – ich historia i tradycje )

–  najwięksi pracodawcy w Wielkiej Brytanii i USA, największe brytyjskie  i amerykańskie firmy oraz firmy z tradycją.

Spotkania będą odbywać się w poniedziałki, środy i czwartki  w godzinach 17.00 – 18.30 w naszej szkole na Kabatach przy ul. Wąwozowej 20
Cena: 299 zł (12 x 45 min)
Grupy 6-10 osób – z zachowaniem zasad dystansu społecznego

Zapisy przyjmujemy w sekretariacie szkoły – osobiście, mailowo (kabaty@tesokrates.com.pl)  lub telefonicznie (22 44 80 334).

Serdecznie zapraszamy!